השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הכנס השנתי המקצועי של ארגון באר שבע וירושלים

הכנס השנתי השישי של ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב וארגון בוני ירושלים והסביבה נערך בסוף ינואר במלון "ישרוטל" ים המלח. הכנס המשותף שהפך למסורת, יצר חיבור מיוחד בין שני הארגונים ובין הקבלנים, אשר שמחים להגיע וממלאים את המלון...

הכנס השנתי השישי של ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב וארגון בוני ירושלים והסביבה נערך בסוף ינואר במלון "ישרוטל ים המלח".

הכנס המשותף שהפך למסורת, יצר חיבור מיוחד בין 2 הארגונים ובין הקבלנים, אשר שמחים להגיע וממלאים את המלון. המארגנים היו 2 היו"ר אלי אביסרור ובועז ישראל, 2 המנכ"לים יוסי שכטר וצביקה ליבנה,  וגזבר ההתאחדות אילן גורדו.

הכנס השנה עסק במגוון נושאים, והשתתפו בו נציגי הממשלה, האופוזיציה, התאחדות בוני הארץ יחד עם הרצאות מקצועיות חשובות. השתתפו שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי, רשם הקבלנים אילן אליהו, יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי ואחרים.

התאחדות בוני הארץ יוצגה בכנס ע"י נשיא ההתאחדות רוני בריק, המנכ"ל אליאב בן שמעון, סגנית הנשיא ויו"ר הארגונים המקומיים ורד צרפתי, הגזבר אילן גורדו, מנהלת פרסום ושיווק ז'ואל טל, סמנכ"ל דוברות והקשר עם הקבלן שי פאוזנר, יו"ר ועדת הביקורת, מתי מגן, ושמעון סיידוף הממונה על גיוס חברים חדשים בהתאחדות.

מהקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה השתתפו מ"מ נשיא הקרן יצחק מויאל והמנכ"ל אייל שלו.

את הכנס פתח אלי אביסרור, יו"ר ארגון באר שבע והנגב אשר תקף את שר האוצר באומרו: "שוק הנדל"ן היה ונותר תחום, אשר המעורבות בו מצד השר כחלון, הסבה נזק חמור לקבלנים ולזכאים. בשלוש השנים האחרונות, שחלפו מאז הושקה התכנית 'מחיר למשתכן' עבור 80.000 זכאי התכנית, רק 4000 זכאים רכשו בה דירות. כ- 26.000 זכאים מחזיקים בפתק המאשר את זכייתם בהגרלה, אולם אין להם מושג, מתי יוגרלו, היכן יזכו, באיזה מחיר ומי הקבלן המוכר? בנוסף לכך יושבים על הגדר דיירים רבים וממשיכים לשלם דמי שכירות הרבה יותר זמן ממה שתכננו".

אביסרור דיבר גם על הבטחות שר האוצר משה כחלון לקצר את לוחות הזמנים לקבלת היתרי הבניה, להביא 20.000 עובדים זרים, והבטחותיו שעד סוף שנת 2017 הוא יוריד את מחירי הדירות ב- 30 אחוזים. כל זה לא קרה! בנושא ביטול עסקאות אמר יש לקבוע דמי ביטול בשיעור משמעותי ולא 2% כפי שזה כיום.

אלי אביסרור ציין עוד, כי בבאר- שבע שווקו 4.000 יחידות דיור, כאשר הביקוש הסתיים ב- 1500 דירות בלבד. בהעדר ביקושים יזומים יוותרו היזמים כשבאמתחתם היצע דירות, שעלול להביא לקריסה של חברות. הפתרון לבאר- שבע ולכל הנגב הוא יצירת תכנית שיווק, שתשולב ביצירת מקורות תעסוקה מתאימים ובמתן מענקים מותנים, לזוגות צעירים, שיתחייבו להתגורר באיזור 10 שנים".

לאחר שהזכיר את הפעילות הרצופה של הארגון הדרומי בקיום קורסים מקצועיים בענפי הבניה ובהקמת המועדון החברתי כלכלי, שבמסגרתו מועברים חומרים מעניינים לקבלנים, שנהנו ממפגש חברתי המשולב בנושאים מרתקים, כגון:ניהול חברות משפחתיות, הערכות לבניה ירוקה ועוד.

יו"ר ארגון בוני ירושלים והסביבה בועז ישראל אמר: "אין קרקעות זמינות לבנייה בירושלים, אין שווק של קרקעות בשל אילוצים פוליטיים ולראייה מאז שהחלו בשיווק קרקעות לפרויקטים של מחיר למשתכן בירושלים לפני שלוש שנים, שווקו רק 700 יחידות דיור. בקרקעות ששווקו בירושלים והסביבה, הפיתוח על הקרקעות אינו מושלם ולכן הקבלנים לא יוכלו להתחיל בבנייה. בשל זה הבנייה מתחילה באיחור של 3 עד 4 שנים והצפי שהדירות יימסרו לרוכשים יהיו כעבור 5 עד 7 שנים מיום הזכייה בקרקעות. בועז עוד אמר שהרשות המקומית והוועדה המחוזית מערימות קשיים שהופכים את הבנייה לבלתי אפשרית, חסם נוסף הוא שמונעים מקבלנים לקבל תוספת "שבס-כחלון" שאמורה להוסיף 20 אחוז של דירות מגורים בפרויקט. הבעיה הייחודית לירושלים היא המחסור בעובדים פלסטינאים שמעכב את משך הבנייה".

בועז הודיע שעיריית ירושלים החליטה בישיבת המועצה האחרונה להעניק לקבלן הירושלמי הוותיק מוטקה אביב את עיטור יקיר ירושלים.

נשיא ההתאחדות רוני בריק דיבר על הפער שיש בין מה ששרים אומרים על הקבלנים לבין המציאות. מנסים לתאר אותנו כמי שיוצרים את בעיית הדיור הארץ, במקום כמי שפותרים את הבעיות. מי שיוצר את הבעיות זו הממשלה. רוב רובו של הענף בנוי מחברות חזקות, שקמו לפני הממשלה הזו, וישארו אחריה. הציבור מתחיל לחזור למשרדי המכירות כדי לרכוש דירות, כי הוא מבין שהמתנה ארוכה לדירות מחיר למשתכן לא בהכרח מוזילות את המחיר.

לדבריו, "המפתח לפתרון שוק הדיור הוא הצפת השוק בשטחים לבניה, הורדת מיסים על דירות, שחרור חסמים בירוקרטיים".

סגנית הנשיא, ורד צרפתי דיברה על נושא הבטיחות באתרי בניה, ועל החלטתה לרכז את וועדת הבטיחות שחוזקה ביועץ בטיחות בכיר.

 

השר יואב גלנט אמר בכנס: "אחרי ששומעים את אבו מאזן, אנחנו מבינים, שאין עם מי לדבר. אני ושר האוצר עובדים ביחד, ואנו יחידה אחת. כל סיוע שאנו נותנים, מתואם עם האוצר. אנו פועלים מתוך כוונה לקדם את תכניות הדיור. העתיד הוא להשקיע במקומות הישנים ובמרכזי הערים המוזנחים. זה אמור לגבי דרום תל- אביב, קטמון בירושלים ועוד. התחדשות עירונית היא  העתיד להשקעות בנדל"ן. לא נוכל להגדיל את ירושלים אלא לאכלסה יותר".

השר גלנט קיבל אות הוקרה, שילוב תמונות של אתרי בניה בירושלים ובנגב, המשקפים את פעילותו לפיתוח ירושלים ולפיתוח הנגב.

רשם הקבלנים אילן אליהו, שנכנס לתפקידו ומצא על שולחנו תיקים רבים, סיפר על שינויים שהוא מכניס לתהליכי העבודה אצלו כדי לקצר את הבירוקרטיה.

יצחק מויאל יו"ר הסתדרות עובדי הבניין והעץ, דיבר על השינויים בתלושי השכר של העובדים הפלסטינאים ועל התקווה להגיע להסכם קיבוצי בענף הבניין.

 

טל אל על מ"מ ראש עירית באר שבע הממונה על תיק ההנדסה, סקר את תנופת הפיתוח של בירת הנגב כמטרופולין רביעי בארץ, והציג את התאום עם גורמי הממשלה.

בנושא הסכמי הגג הוסיף טל אלעל: "מתוכננות 20.000 דירות חדשות, ואם לא נבצע עכשיו, נאחר את הרכבת. זיהינו את משבר הדיור בארץ ודאגנו לתקציבים לחידוש ולבניית תשתיות חדשות. בשכונות הוותיקות אנו מחדשים תשתיות, שהוזנחו במשך 60 שנה, ובמקביל אנו בונים 6 שכונות חדשות. גם בית חולים נוסף יוקם בבאר- שבע, וזו החלטה דרמטית, שתייצר תחרות בתחום הרפואי".

מ"מ ראש עירית באר שבע גילה, כי תוקם מנהלת התחדשות עירונית, אשר תרכז את הפיתוח של השכונות הוותיקות. אל על סיפר עוד, כי בבאר שבע כי רחובות רגר וטוביהו ישתנו ויהפכו למגדלים משולבי מסחר.

מאיר תורג'מן מ"מ ראש עיריית ירושלים והממונה על תיק ההנדסה אמר בכנס, שהוא מעריך את עבודתם של הקבלנים בירושלים ומבחינתו הם בוני ירושלים האמיתים. תורג'מן מודע למחסור בקרקעות הזמינות לבנייה ועושה הכול כדי להכשיר קרקעות לבנייה. תורג'מן הודיע שהוא סיכם עם אביגדור יצחקי יו"ר מטה הדיור שעד סוף חודש פברואר יצעו למכרזים לשיווק 2000 יחידות דיור במורדות ארנונה – גם אם לא יחתמו עד אז הסכמי גג. עוד אמר תורגמן שבכל מקום שבו יעברו קווים נוספים של הרכבת הקלה בעיר, ייבנו מגדלים לגובה של 30 קומות.

אביגדור יצחקי, יו"ר  קבינט הדיור סיפר על פעולותיו לקצר הליכים. בין השאר דיבר על הקשיים שיש לו מול ראשויות מקומיות או אזוריות כדי לשחרר קרקעות לבניה. יצחקי בישר, כי בפעם הראשונה בבאר- שבע ייבנו 500 דירות להשכרה ארוכת טווח. כמו כן הודיע כי בירושלים ניתן יהיה לבנות באופן מיידי במורדות ארנונה כ-2000 יחידות דיור.

נציג בנק מזרחי טפחות סקר את שוק המימון והמשכנתאות, ונציג גבאי סוכנות ביטוח דיבר על ביטוח לאתרי בניה וחברות בניה .

הרצאה מרתקת ניתנה ע"י הפרשן והעיתונאי עמית סגל מהחדשות בטלויזיה שהרצאתו עסקה בנושא "תקשורת בעידן הפייסבוק".

בנוסף להרצאות, נהנו האורחים ממופעים רבים ופעילויות חברתיות. בערב הראשון הופיע הזמר משה פרץ ולאחריו להקת טברנה.

למחרת הופיעה להקת אנג'ל שהקפיצה את האולם בשירה וריקודים.

בין לבין היו אמן חושים שהופיע לפני בני/בנות הזוג, וצמד זמרים שעשה "קבלת שבת" מוזיקלית.

21 נותני חסויות השתתפו במתחם חסויות מרשים, כשחברת JEEP הביאה 7 רכבי שטח לתצוגה ונסיעות מבחן, כל החברות יצרו קשרי עבודה עם הקבלנים שהשתתפו בכנס, וחלקם כבר ביקש להרשם לכנס בשנה הבאה.

הכנס המוצלח זכה לשבחים רבים מכל עבר.

פרסום ראשון :01/02/2018 12:09:42
עדכון אחרון :01/02/2018 12:12:31
עדכונים אחרונים
מנהל עבודה לתשתיות
ארגון הקבלנים באר שבע והנגב בשיתוף מכללת שבירו פותחים קורס מנהלי עבודה לתשתיות בתאריך 17.10.17.
לפרטים נוספים לחץ על קישור קורסים
מפעילי עגורן בדיקה מעמיקה של רישיונות המפעילים
במסגרת מאמצים לצמצם את תאונות העבודה בגין עגורנים, מנסה מינהל הבטיחות לאתר מפעילי עגורן הפועלים ללא רישיון כלל או עם רישיון שאינו תקף.
כנס הקבלנים המקצועי ים המלח 2017
לגלריית התמונות של הכנס לחץ כאן
מסלולי הכשרה חדשים למנהלי עבודה
ללא צורך בניסיון או הכשרה קודמת!
קטלוג מוצרים ושירותים לבנייה ירוקה
מופעל על ידי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
חובת מינוי ממונה בטיחות בחברות בעלות סיווג ג'5
הנחיה מפי מפקחת העבודה הראשית במשרד הכלכלה
ביקור ניידת הבטיחות באתרי בניה - לתשתיות
חברים זכאים להדרכת ניידת הבטיחות שמפעילה ההתאחדות ללא עלות!
כדאי להיות חברים בארגון!!
לחצו לפרטים נוספים
המלצות לקידום הבטיחות והגהות באתרי תמ"א 38
מפי המוסד לבטיחות וגהות
מחפשים עבודה? צריכים עובדים??
היכנסו ללוח דרושים!!
במסגרת השירותים שהארגון מעניק לכם הקבלנים, ניתן לפנות אלינו ונפרסם עבורכם בלשונית "דרושים" באתר!
צריכים סיוע בהתנהלות מול רשם הקבלנים?
רישום חדש, הגדלת סיווג, מילוי טפסים מקוונים, דיווחים שוטפים לרשם...
טיפול מול הרשם במסלול מהיר ללא עלות - התקשרו כבר היום! 08-6105157 אסתי
ייעוץ משפטי לחברי הארגון ללא עלות
הייעוץ יינתן ע"י עו"ד ישי מדלסי בתיאום מראש
ברוכים הבאים
לאתר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב
«מאי 2018»
אבגדהוש
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
2728 29 30 31