השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרמת כוסית לפסח 2018 בארגון הקבלנים

יושב ראש ארגון הקבלנים בנגב, אלי אביסרור, השמיע ביום שני בערב ביקורת קשה על תקופת אי- הוודאות השוררת בימים אלה בשוק הנדל"ן. במסגרת האירוע המסורתי לקראת חג הפסח, שנערך באולמי "אגמים", בבאר- שבע, ציין אביסרור, כי בערי הפריפריה, נתיבות, אופקים ודימונה שווקו בחודשים האחרונים אלפי יחידות דיור, שאין להן ביקוש.
"יזמים וקבלנים חדשים, שהשתתפו במכרזים אלו לא הביאו בחשבון, שמכירת הדירות לזכאים לא תהיה וודאית. הסכמי הליווי הבנקאיים נשענים על ההנחה, שהמכירות מובטחות. בהעדר גב וניסיון של קבלנים חדשים, שרק נכנסו לענף, יובילו, לצערי, לנטישת פרוייקטים", הדגיש אלי אביסרור.
התמונה הקודרת של שוק הנדל"ן הדרומי כיום כוללת גם את הקשחת התנאים הפיננסיים מצד הבנקים, שייקרו באופן משמעותי מרכיבים כמו: עלויות מימון, חוק המכר וניצול האשראי. אלי אביסרור ציין עוד, כי בערים דרומיות מורגשת האטה משמעותית בקצב העסקאות. לדברי יו"ר ארגון הקבלנים בנגב, חייבת הממשלה לפעול מיד לתיקון המצב:
"יש להעניק לזוגות הצעירים מענקי מקום וסיוע ישיר ברכישת דירה חדשה, וזאת לצד התחייבות להתגורר בדירות אלה במשך 10 שנים ופעילות של ראשי הערים לפעילות למען הגברת התעסוקה באזורים של הבניה החדשה המואצת".
אלי אביסרור קרא לראש עירית באר- שבע, רוביק דנילוביץ', לפעול בהקדם לקיצור הטיפול בהיתרי הבניה, תהליך הנמשך כיום כשנה וחצי! רוביק דנילוביץ', התייחס לביקורת הזו באומרו: "אנו מנסים לגייס תקציבים כדי לגייס עובדים לאגף ההנדסה, אבל אין לנו פריבילגיה להמתין לתנאים מיטביים. יש מסלול של החמצה, ויש מסלול של הזדמנות. אני בחרתי במסלול של הזדמנות, שיש בו גם טעויות. בואו נסתכל קדימה, ואם לא יושלם פארק ההיי- טק, ויחידות המודיעין לא יגיעו לעיר, אז לא נתקדם".
מנכ"ל הארגון, צביקה ליבנה, סיפר על הגידול במספר הקבלנים המצטרפים בכל שנה לארגון, הצועד לקראת היותו הגדול בארץ, מבחינת מספר החברים שבו. "העיר מתפתחת בצעדי ענק, אבל קבלני הווילות מתלוננים על בניה פיראטית מצד קבלנים לא רשומים", הוסיף צביקה ליבנה וקרא לכל הגורמים לאכוף את החוק בנושא.
קטע מרגש באירוע היה הסיפור האישי של רן ברק, שהדהים את הקבלנים ואישי הציבור הרבים, שנכחו באירוע: "גדלתי בקיבוץ בית אורן, עסקתי בחינוך, ובצה"ל שרתתי בדרגת סגן אלוף. לפני שש שנים ראיתי בטלוויזיה תכנית על חולה כליות, ומאז התגבשה אצלי תכנית לתרום כליה כדי להציל חיים".
אחרי פנייתו לגורמי ההשתלות קיבל שיחה ממשרד הבריאות, כפי שסיפר התורם המדהים: "הסבירו לי, שאפשר לתרום רק לקרוב משפחה, אך אם מדובר במי שאינו קרוב משפחה, ניתן להטיל מגבלה כמו לאום. הבנתי, שלא אתרום ליהודי או ליהודית, ומובן, שהסכמתי לכך. את הכליה שתרמתי, קיבלה סבריין אבו גויידה בדואית בת 30 מהנגב. זה סודר אחרי הבדיקות להתאמת הכליות, והכל עבר בשלום".
אחרי מחיאות הכפיים לתורם מהזן הנדיר, כלומר תרומה ללא הכרת הנתרם, חזר לבמה מנהל בית- החולים "סורוקה", שלמה קודש, וגילה: "מיד אחרי הדברים האלה קיבלתי הודעה על שני תורמים נוספים. זה מרגש".
באירוע רב המשתתפים נכחו רשם הקבלנים, אילן אליהו, מנכ"ל התאחדות בוני הארץ, עו"ד אליאב בן- שמעון, גזבר ההתאחדות, אילן גורדו, דר' שלומי קודש מנהל בית החולים סורוקה , חברי הנהלת הארגון ובהם, יוסי דלויה, אמיר יעקבי ואברהם שאמי.

פרסום ראשון :28/03/2018 12:48:04
עדכון אחרון :28/03/2018 12:48:57
עדכונים אחרונים
מנהל עבודה לתשתיות
ארגון הקבלנים באר שבע והנגב בשיתוף מכללת שבירו פותחים קורס מנהלי עבודה לתשתיות בתאריך 17.10.17.
לפרטים נוספים לחץ על קישור קורסים
מפעילי עגורן בדיקה מעמיקה של רישיונות המפעילים
במסגרת מאמצים לצמצם את תאונות העבודה בגין עגורנים, מנסה מינהל הבטיחות לאתר מפעילי עגורן הפועלים ללא רישיון כלל או עם רישיון שאינו תקף.
כנס הקבלנים המקצועי ים המלח 2017
לגלריית התמונות של הכנס לחץ כאן
מסלולי הכשרה חדשים למנהלי עבודה
ללא צורך בניסיון או הכשרה קודמת!
קטלוג מוצרים ושירותים לבנייה ירוקה
מופעל על ידי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
חובת מינוי ממונה בטיחות בחברות בעלות סיווג ג'5
הנחיה מפי מפקחת העבודה הראשית במשרד הכלכלה
ביקור ניידת הבטיחות באתרי בניה - לתשתיות
חברים זכאים להדרכת ניידת הבטיחות שמפעילה ההתאחדות ללא עלות!
כדאי להיות חברים בארגון!!
לחצו לפרטים נוספים
המלצות לקידום הבטיחות והגהות באתרי תמ"א 38
מפי המוסד לבטיחות וגהות
מחפשים עבודה? צריכים עובדים??
היכנסו ללוח דרושים!!
במסגרת השירותים שהארגון מעניק לכם הקבלנים, ניתן לפנות אלינו ונפרסם עבורכם בלשונית "דרושים" באתר!
צריכים סיוע בהתנהלות מול רשם הקבלנים?
רישום חדש, הגדלת סיווג, מילוי טפסים מקוונים, דיווחים שוטפים לרשם...
טיפול מול הרשם במסלול מהיר ללא עלות - התקשרו כבר היום! 08-6105157 אסתי
ייעוץ משפטי לחברי הארגון ללא עלות
הייעוץ יינתן ע"י עו"ד ישי מדלסי בתיאום מראש
ברוכים הבאים
לאתר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב
«מאי 2018»
אבגדהוש
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
2728 29 30 31