השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

"המועדון" של ארגון הקבלנים מטפל בנושא הבטיחות

רן כהן, מנהל תחום בכיר במינהל הבטיחות של משרד העבודה והרווחה, נתן השבוע הרצאה מרתקת לעשרות קבלנים מהנגב.

המרצה האורח סיפר לחברי המועדון על חידושים בפיקוח: רחפנים חגים מעל אתרי בניה, מצלמים ומדווחים בזמן אמת על מפגעי בטיחות, ואפליקציה חדשה המאגדת נתונים מרשם הקבלנים, הביטוח הלאומי ועוד, ומאפשרת להאבק בעברייני בניה לסוגיהם.

במסגרת העשרת הידע של הקבלנים וההתמודדות בנושא תאונות העבודות הוזמן המרצה הבכיר להרצות במועדון הקבלנים הדרומיים, במשרדי הארגון, בבאר- שבע, וריתק את הקבלנים בשורה של חידושים בנושא הפיקוח על אתרי הבניה.

רן כהן גילה, כי למשרדו אין כל כוונה להכניס קבלנים להוצאות: "הפיגומים החדשים יקרים ומגיעים ל- 800.000 שקלים לכל 400 מ"ר. אם בונים פיגום כמו שצריך, אפשר לחיות עם פיגומים פחות חדשניים, כי לא נאלץ קבלנים לרכוש פיגומים יקרים, מבלי שהמדינה תסייע להם בכך. יחד עם זאת, אם פקח רואה באתר סכנה, הוא חייב להוציא מיד צו סגירה.

גם בנושא עגורנים, לא נאלץ קבלנים לרכוש עגורנים חדשים. איננו רוצים למוטט את הענף אלא לייצר מעטפת של בטיחות".

יושב ראש הארגון, אלי אביסרור, המעודד את העיסוק בבטיחות באתרי הבניה, שהה בחו"ל, וסגנו, יוסי דלויה הגיב על דברי המרצה: "אנו רוצים, שהמדינה תעשה ביקורת בונה, ולא תבוא אלינו רק עם קנסות הגורמים לפחד להיות קבלן ולהתמודד עם אחריות שילוחית בכל התחומים של הענף".

מנכ"ל הארגון, צביקה ליבנה, ציין בדבריו: "רמת הסיכון באתרים גבוהה, וכיום יש נפגעים בתאונות עבודה. הזמנו את רן כהן, שהוא מומחה בתחום הבטיחות, כדי ללמוד, לשמוע מנסיונו מהן התאונות האופייניות כדי להמנע מהן בעתיד. לכולנו יש מטרה אחת: למנוע תאונות עבודה באתרי הבניה".

רן כהן הוסיף: "רצינו, שתוקם רשות בטיחות ושתהיה שליטה  ניהולית, אך אין עדיין רשות כזו. יש לי רק כלים של רגולציה. המוסד לבטיחות ולגהות אינו כפוף לנו. הם אמורים לתת לקבלנים הדרכה והסברה. אנחנו מימנו קורס לבודקים מוסמכים לעגורני צריח. אני צריך באמצעות רגולציה קשה להוריד את מספר ההרוגים בענף הבניה, כאשר השחקנים האחרים פחות פעילים ומעורבים. במצב היום, לצערי, אין חובה להעסיק ממוני בטיחות באתרי הבניה"!!!

על המאבק בקבלנים הלא רשומים, שאותו מוביל בנגב ארגון הקבלנים, סיפר רן כהן: "אני מגיש צו לקבלן לא רשום, ואני רוצה, שרשם הקבלנים יוציא לאותו אתר צו סגירה".

צביקה ליבנה הגיב על הדברים באומרו: "גם אם אין הרוגים בבניה צמודת הקרקע, הרי שאין תאום בין כל גורמי האכיפה, ולכן כל אחד מושך לכיוון אחר. לנו יש שיתוף פעולה עם רשם הקבלנים בנושא הקבלנים הלא רשומים".
הקבלן ניסים אוקנין התייחס לנושא אי-ההשקעה בנושא הבטיחות: "אני 22 שנה במקצוע, ואני אומר לכם, כי ההוצאה על בטיחות היא סכום קטן מסך הפרוייקט. צריך לשנות את השם מנהל עבודה ולהתאימו לדרישות הבטיחות כיום, בעיקר, בבניה לגובה".

רן כהן סיכם את הרצאתו המרתקת באומרו, כי ”היעד העיקרי הוא הפחתת היקף תאונות העבודה בענף הבניה, וזאת באמצעות ביסוס שיתופי פעולה עם כל הגורמים, אכיפה והשבחת ידע בבניה, טכנולוגיה, שקיפות והסברה, תיקוני חקיקה, מנגנונים לתמרוץ כספי ועוד".

"המועדון" של ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב ימשיך לקיים מפגשי העשרה בתחומים שונים עבור בעלי המקצוע השונים בענפי הבניה.

 

פרסום ראשון :02/05/2018 11:10:34
עדכון אחרון :02/05/2018 11:13:00
עדכונים אחרונים
מנהל עבודה לתשתיות
ארגון הקבלנים באר שבע והנגב בשיתוף מכללת שבירו פותחים קורס מנהלי עבודה לתשתיות בתאריך 17.10.17.
לפרטים נוספים לחץ על קישור קורסים
מפעילי עגורן בדיקה מעמיקה של רישיונות המפעילים
במסגרת מאמצים לצמצם את תאונות העבודה בגין עגורנים, מנסה מינהל הבטיחות לאתר מפעילי עגורן הפועלים ללא רישיון כלל או עם רישיון שאינו תקף.
כנס הקבלנים המקצועי ים המלח 2017
לגלריית התמונות של הכנס לחץ כאן
מסלולי הכשרה חדשים למנהלי עבודה
ללא צורך בניסיון או הכשרה קודמת!
קטלוג מוצרים ושירותים לבנייה ירוקה
מופעל על ידי המועצה הישראלית לבנייה ירוקה
חובת מינוי ממונה בטיחות בחברות בעלות סיווג ג'5
הנחיה מפי מפקחת העבודה הראשית במשרד הכלכלה
ביקור ניידת הבטיחות באתרי בניה - לתשתיות
חברים זכאים להדרכת ניידת הבטיחות שמפעילה ההתאחדות ללא עלות!
כדאי להיות חברים בארגון!!
לחצו לפרטים נוספים
המלצות לקידום הבטיחות והגהות באתרי תמ"א 38
מפי המוסד לבטיחות וגהות
מחפשים עבודה? צריכים עובדים??
היכנסו ללוח דרושים!!
במסגרת השירותים שהארגון מעניק לכם הקבלנים, ניתן לפנות אלינו ונפרסם עבורכם בלשונית "דרושים" באתר!
צריכים סיוע בהתנהלות מול רשם הקבלנים?
רישום חדש, הגדלת סיווג, מילוי טפסים מקוונים, דיווחים שוטפים לרשם...
טיפול מול הרשם במסלול מהיר ללא עלות - התקשרו כבר היום! 08-6105157 אסתי
ייעוץ משפטי לחברי הארגון ללא עלות
הייעוץ יינתן ע"י עו"ד ישי מדלסי בתיאום מראש
ברוכים הבאים
לאתר ארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב
«מאי 2018»
אבגדהוש
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
2728 29 30 31