כתבה ב"שבע" על סעודת האיפטאר שארגון הקבלנים והבונים באר שבע והנגב ערך...

כ-150 קבלנים בדואים ויהודים הגיעו, בשבוע שעבר, למסעדת "קיסריה" שבמתחם "חוצות להב" בבאר שבע, כדי לשבור את אחד מימי צום הרמדאן, בסעודת האיפטר המסורתית. ל"שבע" נמסר, שחשיבות המפגש התבטאה גם בנוכחותם של אישי ציבור בדואים חשובים, ובראשם ראש עירית רהט טלאל אלקרינאווי, ראש מועצת לקייהסאלם אבו עאיש ומ"מ ראש עיריית רהט עטא אבו מדיעם.

הרוח החיה מאחורי קיום המפגש היה הקבלן אחמד אזברגה מרהט, שעשה הכל גם השנה, במטרה להביא לנוכחות גבוהה של קבלנים בדואים באירוע האחווה המשותף של הקבלנים הדרומיים. כל הנוכחים שיבחו את המפגש הייחודי לקבלנים הדרומיים, ואיחלו לגופים נוספים בחירה בפעילות למען אחדות יהודית בדואית.

נשיא התאחדות בוני הארץ רוני בריק, התרשם מהאירוע המוצלח, ואמר: "ראיתי שנבחרו גם השנה בדואים להנהלת הארגון; זוהי תעודת כבוד לארגון הדרומי, המקרב את הקבלנים הבדואים לתוכו. אפשר לעשות כאן הרבה דברים, כי יש כספים מהקרן לעידוד ענף הבנייה בישראל. ניתן בכספים האלה להכשיר עוד הרבה אנשים לענף הבנייה הישראלי. אני מברך אתכם בחג שמח על העבודה המשותפת, ואני מאמין שתוך שנה תהפכו, חברי הארגון בנגב, לארגון המוביל בגודלו בישראל".

יו"ר ארגון הקבלנים בנגב אלי אביסרור, דיבר על הסעודה המסורתית כסמל לאחווה יהודית ערבית באזור: "רמדאן קארים לכולכם. אנחנו מתכנסים למפגש של אחווה וידידות, שבו מביעים חברי הארגון את כל הטוב שבמפגש המיוחד הזה, השובר את הצום, ומלכד את כולנו. אני לא מכיר ארגונים אחרים, שהקדישו כל כך הרבה מחשבה ורצון לכבד, וזאת כדי להתחשב באחינו הבדואים; על כך גאוותנו. יש לנו הרבה מטרות משותפות, אתגרים ותוכניות מלכדות. החברות הוכיחה, ולא רק באירוע הזה, שהיא מעל לכל, אצלנו בארגון".

ומנכ"ל ארגון הקבלנים בנגב צביקה ליבנה, בירך את המשתתפים, וציין ש"כמו שאנו יודעים לחיות ולעבוד זה עם זה בענף הבנייה, כולנו תקווה שהדבר ישתקף בכל תחומי החיים שלנו, ושנדע לכבד ולהתחשב זה בזה".

 

לצפייה בגלריית התמונות לחץ כאן